Liga Elitelor: Meci spectaculos pe „Aripile”| CSJ Știința U Craiova U 17 – Universitatea Craiova U 17 1-3

0
1093

Derby-ul craiovean din prima etapă a Ligii Elitelor U 17 a fost câștigat de juniorii Universității Craiova. Băieții lui Nelu Petrișor s-au impus sâmbătă, pe stadionul „Aripile”, scor 3-1 (1-0), în fața echipei similare a clubului CSJ Știința U Craiova, echipă antrenată de Radu Vitan.

Ionuț Mitran a deschis scorul în minutul 40, iar Gabriel Vulpe a majorat diferența Universității în minutul 52. După doar 4 minute scorul a devenit 3-0, Dragoș Popa l-a învins pe Ogarcă cu un șut din interiorul careului. Gazdele au redus diferența de pe tabela de marcaj prin reușita semnată de Furiși (67).

Universitatea Craiova  U 17 va sta în runda următoare , în vreme ce juniorii de la CSJ se vor deplasa la Miercurea Ciuc pentru disputa cu AFK Csikszereda.

CSJ ȘTIINȚA U CRAIOVA U 17 – UNIVERSITATEA CRAIOVA U 17  1-3 (0-1)

CSJ U 17: Ogarcă – Pîrvu, Dicu, Pisică, Smeu, Nețoiu, Croitoru, Găină, Mitru, Ricman, Furiși. Antrenor: Radu Vitan. Au mai intrat: Stanca, Grădinaru, Miere, Olaru.

UCV U17: Păușescu – Militaru, Stan, Mitran, Andrei, Guță, Negrea, Popa, Danciu, Ruican, Viespe. Antrenor: Nelu Petișor. Au mai intrat: Geru, Popescu, Florea, Cristea.

sursa: sportuldoljean.ro